fbpx

3D-лазерні сканери Leica: ідеальний інструмент для геодезистів

Ведення геодезичного бізнесу може бути досить вигідним, але воно пов’язане з рішенням безлічі технологічних завдань. Геодезисту необхідно вибрати правильні інструменти для роботи, а також знання того, які інструменти найбільш підходять для тих чи інших проектів.

У зв’язку з цим Андреа Біасіон з компанії Hexagon пояснює різні переваги лазерних 3D-сканерів для захоплення реальності в портфелі продуктів Leica Geosystems.

Для початку нагадаємо, що таке захоплення реальності?

Захоплення реальності – це процес оцифровки фізичного світу. Професіонали можуть використовувати різні типи технологій вимірювання для збору точних тривимірних даних для використання в різних програмних додатках і робочих процесах. Фізичний світ може бути оцифрований і представлений в тривимірному середовищі за допомогою тривимірних датчиків, що стане основою для прийняття рішень в різних областях роботи. Потім рішення, засновані на цифрових моделях, можуть інформувати про конкретні дії у фізичному світі.

Які сфери застосування захоплення реальності?

Додатки для захоплення реальності практично безмежні: від традиційного будівництва будівель і дослідження місця злочину до картографування міста і вимірювання об’єму. Наскрізний робочий процес для захоплення реальності розділений на чотири етапи; збір даних, обробка даних, управління даними і створення кінцевих результатів. Перше – збір даних в польових умовах – це те, що зазвичай роблять геодезисти. Три інших етапу робочого процесу є послідовними і в основному виконуються в офісі. Обробка даних – це процес, при якому дані імпортуються, реєструються і моделюються. Управління даними – етап, коли дані стають доступними для створення остаточних результатів. В кінці робочого процесу дані придатні роботи для всіх професіоналів, які їх використовують.

Які пристрої ідеально підходять для зйомки реальності?

В даний час у Leica Geosystems для є три флагманських лазерних сканера; Leica BLK360, Leica RTC360 3D і Leica ScanStation P-Series.

Для порівняння: BLK360 – найменший і легкий лазерний сканер в своєму роді. Він простий у використанні і дозволяє отримувати повнокольорові панорамні зображення, накладені на високоточну хмара точок. 

RTC360 дозволяє користувачам автоматично попередньо реєструвати дані хмари точок в польових умовах, щоб швидко проводити перевірки якості. Спрощений процес захоплення реальності дозволяє приймати більш обґрунтовані рішення на місці навіть в складних проектах. 

Нарешті, ScanStation P-Series являє собою ряд універсальних рішень для тривимірного лазерного сканування геодезичного класу. Ці сканери забезпечують швидкість, точність і діапазон для вимогливих проектів сканування, що робить їх ідеальними для створення готових уявлень і фіксації тривимірної геометрії цивільної інфраструктури.

У чому різниця між цими лазерними 3D-сканерами?

Навколишнє середовище є важливим фактором при прийнятті рішення, в який лазерний сканер вкластися, особливо якщо користувач буде працювати при екстремальних температурах. Три лазерних сканера мають різний температурний діапазон – ScanStation P-Series може працювати від -20 ° C до + 50 ° C, тоді як BLK360 може працювати від + 5 ° C до + 40 ° C, а RTC360 може працювати від – 5 ° С і + 40 ° С

Також є різниця в швидкості та вирішенні. RTC360 має найвищу швидкість сканування – два мільйони точок в секунду, за ним слід ScanStation P-Series зі швидкістю 1 мільйон точок в секунду і BLK360 зі швидкістю 360 тис. Точок в секунду. ScanStation серії P пропонує найвищу дозвіл. Максимальна вимірювана дальність між ними також різниться – BLK360 становить 20-60 метрів, RTC360 – 40-130 метрів, а ScanStation P-Series – 70-1000 метрів.

Що стосується програмного забезпечення, все три лазерних сканера підключаються до додатка для мобільних пристроїв Leica Cyclone FIELD 360 для збору даних в польових умовах. Це означає, що кожен лазерний сканер може автоматично захоплювати, реєструвати і досліджувати дані сканування і зображення. Інтерфейс поєднує в собі простоту обробки складних обчислень з графічним керівництвом користувача, що забезпечує дивно простий користувальницький інтерфейс, відповідний навіть для початківців користувачів.

Як мені дізнатися, який лазерний 3D-сканер підходить для мого проекту?

Кожен сканер має власне унікальне пропозиція, тому вибір відповідного лазерного сканера залежить від повсякденних проектів, над якими працює ваша команда.

BLK360 ідеально підходить для відносно невеликих додатків для документування, де зображення так само важливі, як і точні 3D-дані. Він підходить для зовнішнього і внутрішнього застосування і добре працює в густонаселених приміщеннях завдяки максимальній портативності і простоті. Користувачі, які не мають досвіду використання технології лазерного сканування, можуть легко використовувати цей сканер завдяки простому інтерфейсу і управління за допомогою однієї кнопки. Більш того, оскільки він дуже легкий – всього 1 кг, він ідеально підходить для проектів, які потребують простого в обігу пристрої.

Тим часом, RTC360 – це масштабується, для більших проектів: подумайте про картировании чогось розміром з промислове підприємство. Лазерний сканер ідеально підходить для проектів, де продуктивність і якість даних є ключовими факторами, таких як планування будівництва або громадська безпека. Він являє собою візуальну інерційну систему з використанням п’яти камер і інших датчиків, що дозволяє сканеру відстежувати своє становище при переході від установки до установки. Це спрощує всі операції реєстрації та обробки, роблячи повний наскрізний робочий процес більш швидким і оптимізованим. Незалежно від того, чи працюєте ви в темряві або в сутінках, RTC360 може збирати повнокупольне HDR-зображення менш ніж за одну хвилину і має найвищу швидкість сканування – до двох мільйонів точок в секунду. Це ідеальний помічник в складних умовах.

Нарешті, ScanStation P-Series пропонує правильне рішення, якщо вашій команді потрібні високонадійні і точні результати для використання в різних робочих процесах. Це високоякісні лазерні сканери, що використовують такі функції зйомки, як вимір мети, усунення несправностей і перевірки. Ці сканери ідеальні, якщо ваша команда працює в найсуворіших умовах з екстремальними температурними діапазонами. Їх використовують, наприклад, на мостах, шосе, шахтах, аеропортах і дамбах. Ці сканери будуть кращими приладами при охопленні великих територій, де якість даних на великій відстані є ключовим фактором. Таким чином, ScanStation P-Series стійкі до атмосферних впливів, надійні і ідеально підходять для проектів, в яких потрібно найкращу якість даних.