fbpx

5 геопросторових технологій, які виводять будівництво на новий рівень

Світова будівельна галузь стикається з безпрецедентною браком робочої сили і порушенням ланцюжка поставок. Цифровизация може допомогти компаніям скоротити подальші фінансові втрати і підготуватися до нових реалій в посткризовому світі. Це дозволить їм створити гнучку екосистему, керовану технологіями, і пом’якшити майбутні проблеми. Використовуючи сучасні та нові тенденції в геодезичних технологіях, забудовники протягом усього життєвого циклу будівництва можуть використовувати дані для прийняття рішень, які допомагають побудувати екосистему, перетворену в цифрову форму. BIM (англ. Building Information Modeling) – інформаційна модель (або моделювання) будівель і споруд грає важливу роль в цій трансформації.

Роль BIM в цифровому будівництві
За даними Weather Build, затримки реалізації проекту є однією з основних причин (близько 60%) перевитрати коштів в будівельній галузі. Завдяки своїй прогнозуючій візуалізації ходу будівництва BIM дозволяє геодезистам, професіоналам AEC і іншим зацікавленим сторонам співпрацювати в єдиному єдиному джерелі цифрових даних, відповідному для різних робочих процесів. Це, в свою чергу, допомагає знизити ризики затримок і перевитрати коштів.

За допомогою екосистеми BIM будівельники можуть більш точно оцінити експлуатаційні витрати, поліпшити якість проекту і оптимізувати операційну ефективність. З цих причин використання BIM швидко зростає на будівельних ринках по всьому світу. Так, наприклад, Управління будівництва та будівництва (BCA) Сінгапуру зобов’язало подавати в електронному вигляді архітектурні або інженерні плани в форматі BIM для затвердження регулюючими органами.

На тлі зростаючого використання BIM наступні п’ять технологій змінюють правила гри і виводять цифрове будівництво на новий рівень.

1. Моторизовані, роботизовані тахеометри і мультистанції – для швидкої, точної та безпечної зйомки.

Складна місцевість, нерівна топографія, круті кути і незручні положення створюють унікальні проблеми для зйомки. Устаткування нового покоління, що поєднує новітні технології візуалізації і доповнену реальність, може допомогти з легкістю і точністю отримувати інтелектуальні дані з найскладніших місць.

Універсальний потужний геодезичний інструмент, що поєднує в собі роботизований тахеометр з можливостями лазерного сканування, дає можливість працювати однією людиною, залишаючись при цьому безпечним, ефективним і високоточним.

Моторизований тахеометр з одним оператором допоміг зробити революцію в геодезії завдяки своїй здатності автоматично адаптуватися до будь-яких умов навколишнього середовища і точно фіксувати ціль. Це означає, що помилок менше, що знижує потребу в доопрацюванні, а також час і витрати на робочу силу, пов’язані з цим.

Програмне забезпечення, що використовується в моторизованих і роботизованих тахеометрах, часто забезпечує повністю цифровий робочий процес від поля до фінішу для безперешкодної передачі даних. Воно дозволяє накладати дані вимірювань на дані проекту, щоб створити живу доповнену реальність, яка дозволяє геодезистам виконувати перевірку якості недавно відсканованого набору даних безпосередньо на місці. В результаті підвищується точність, ефективність і швидкість, які є ключовими факторами успішного і своєчасного завершення проекту в рамках бюджету.

2. GNSS RTK приймачі – більше немає необхідності необхідності вирівнювати, калібрувати і управляти магнітними перешкодами.

Ці передові інструменти зробили точкове вимірювання простим, швидким і точним. Доведено, що продуктивність таких приладів збільшується як мінімум на 20%, тому геодезистам не потрібно вирівнювати віху по вертикалі для розбивки точок. Будучи заснованими на IMU, вони несприйнятливі до магнітних перешкод від рухомих автомобілів, ліхтарних стовпів і будівельного бетону. І їх можливості штучного інтелекту включають самонавчання в їх розумні антени.

Деякі приймачі також пропонує візуальне позиціонування, яке об’єднує можливості GNSS, IMU і камери, щоб запропонувати швидке, універсальне і точне точкове вимірювання для різних сфер, таких як геодезія і картографія, службові програми і документування місць ДТП.

3. Мобільне тривимірне картографування – точний збір докладних даних про великі і недоступні території на високій швидкості.

Системи 3D Mobile Mapping забезпечують високодеталізованими 3D-рендеринг різноманітних середовищ за допомогою різних мобільних транспортних засобів (автомобілів, БПЛА та ін.). Геодезисти отримують миттєві результати в реальному часі для створення готових до аналізу візуальних даних. Таким чином, будівельні бригади отримують можливість віддалено аналізувати великі дані про складну місцевість в режимі реального часу.

4. Лазерні 3D-сканери – найшвидше вирішення для захоплення 3D-реальності для підвищення ефективності.

Це найшвидші засоби для точної передачі тривимірної реальності середовища забудови. Тривимірні лазерні сканери, які об’єднують вимірювання і цифрові зображення, роблять процеси проектування BIM швидше, простіше й ефективніше. Це призводить до підвищення точності будівельної документації і, в кінцевому підсумку, до якості будівництва.
Ефективне поєднання високопродуктивного сканера з периферійними обчисленнями забезпечує безшовну інтеграцію 3D-моделей в будь-який робочий процес.

5. Безпілотні літальні апарати – надання повних наборів аерофотознімків з високою швидкістю і точністю.

Нове покоління технологій БПЛА генерує швидкі і точні набори даних зі зручним інтерфейсом. Що стосується апаратного забезпечення, то воно спрощує оцифровку будівельних майданчиків за рахунок більш швидкого документування і точного розрахунку обсягів.

Інтеграція даних БПЛА в робочі процеси дозволяє автоматизувати їх, що сприяє вчасному завершенню будівельних проектів.

Очікується, що дефіцит робочої сили, викликаний поточною ситуацією, пошириться на посткризову фазу, оскільки ослаблення обмежень на пересування людей залишається непередбачуваним. Завдяки новітнім геодезичним технологій в гнучкою екосистемі BIM будівельні компанії можуть прийти в норму після кризи з меншими витратами на робочу силу.

Переваги цифровізації незаперечні. Замість того, щоб використовувати окремі технології, краще інтегрувати набір технологій, які доповнюють одна одну. Це підвищить функціональність і продуктивність на кожному етапі життєвого циклу будівельного проекту.