fbpx

5 переваг «діджиталізації» у будівництві

У наш час будівельна галузь змінюється та трансформується так швидко, як ніколи раніше. Завдяки цифровим технологіям, зараз будівельні майданчики неможливо впізнати, порівнюючи, наприклад, з будівництвом на 20 років раніше.

Багато фахівців галузі з легкістю та оперативністю отримують інформацію щодо якості та швидкості процесу. Наприклад, використовуючи лазерний сканер спеціаліст може порівняти поточний етап будівництва з проектною 3D-моделлю.

Моделювання будівельної інформації (BIM) стало поштовхом для переходу галузі в нову еру  – цифрову, яка також визначається користуванням інформації в «хмарі». Завдяки цьому можна виділити 5 переваг, свідками яких ми зараз стаємо:

  1. Підвищення продуктивності праці

Коли бригада може відразу зрозуміти запланований дизайн будівлі і точно втілити запроектоване у життя – це значно впливає на продуктивність праці. Різниця між запроектованим та тим що відбувається на будівельному майданчику зводиться до мінімуму. Також завдяки такому плануванню стає простіше вкластися в бюджет та заощаджувати.

  1. Безпека збору даних

Завдяки цифровому проектуванню, для бригади зникає потреба отримувати важкодоступну інформацію різними небезпечними методами. Наприклад, лазерний сканер може швидко відсканувати місце роботи та отримати необхідні дані, а спеціалісту лишається тільки стежити за виконанням вимірів і вносити необхідні корективи.

  1. Найвища точність проектування

Наприклад, лазерний сканер, маючи хмару точок, може надати скоріше та більш детально інформацію, ніж 2d-креслення на папері.

  1. Покращення зв’язку

Використання різних мобільних додатків вже стало звичайним ділом, що спрощує зв’язок між проектами, працівниками на об’єкті та проектним відділом.

  1. Тепліше сприйняття інновацій

Десятками років запровадження нових технологій у проектуванні та на будівництві в більшості випадків розглядались як дорогі та марнотратні – на сьогодні кожна будівельна фірма вважає це в своїй компетенції.

Оцифровування або «діджиталізація» вже не можна назвати перспективою – тому що це те, що відбувається вже саме зараз.