fbpx

5 тенденцій в професії геодезиста, яка швидко розвивається

      1. Більше роботи з меншими витратами

Зараз ми спостерігаємо будівельний бум: кількість будівельних проектів невпинно зростає – і роботи для геодезиста стає все більше. Саме тому зараз нам на допомогу приходять технології, які дозволяють робити «більше роботи з меншими витратами».

     2. Геодезисти – це більше ніж просто геодезисти

Деякі речі, на які раніше витрачались дні або навіть тижні – ми робимо зараз за хвилини або лічені секунди. Тому щоб стати успішним геодезистом, нам необхідно використовувати сучасні технології. Зараз геодезист також може виконувати роботу менеджера даних, керуючи цифровим процесом проекту.

     3. Використання сучасних технологій

Результати досліджень Leica Geosystems показали, що з використовуваних технологій – 90% припадає на GNSS/GPS технології, іншу частку займає лазерне сканування, з якого 40% – це використання технологій БПЛА.

     4. Сучасні технології для збільшення продуктивності

Хорошим прикладом можна вважати найшвидший gps-приймач Leica GS18 T, який не вимагає дотримання полюсу в чітко вертикальному стані, завдяки технології, яка вимірює нахил полюсу. З цим вимірювання стають продуктивнішими та зручнішими.

     5. Геодезія стає доступною кожному

Щоб виконати більшість завдань непотрібно бути досвідченим професіоналом з вищою спеціальною освітою. Набагато простіше стає навчити свій персонал для виконання необхідного типу зйомки. У цьому випадку досвідчений геодезист стає керівником проекту та обирає необхідне обладнання.

Отже, зараз ключовою темою стає оцифровування. Оволодіння цими технологіями буде забезпечувати нашу успішність у цій галузі.