fbpx

INTERGEO 2021: наші враження

З 21 по 23 вересня відбулась одна з найбільш яскравих подій у галузі геодезії, точного позиціонування та БПЛА. Команда System Solutions в обов’язковому порядку побувала на INTERGEO 2021.

 

Ми задали кілька питань директору компанії Систем Солюшнс, і він розказав нам про свої враження:

 

Виставка в 2021 році чимось відрізняється від попередніх, наприклад, 2019 і 2020 років?

 

Перше, про що хочеться сказати — це розмір виставки, враховуючи ситуацію з пандемією. Кількість виставкових стендів у три рази менша, ніж у 2019 році: майже не було китайських компаній, і багато хто вважав недоцільним участь в цьому році, наприклад, Topcon та інші.

 

Цього року хтось представляв технології з України?

 

Так, як і в минулі роки, українські компанії Є.П.С та Abris, які вже понад 5-ти разів беруть участь у виставці зі своїми інноваційними рішеннями та продуктами.

 

 

Що особливого можна відзначити на INTERGEO 2021?

 

Основним трендом цієї виставки, на мій погляд, були скануючі системи збору даних. Бачили сканери всюди: на дронах різних розмірів і типів, на робо-собаках, ручні сканери, наплічні та стаціонарні…

Все більше компаній рухається в цьому напрямку і представляють нові продукти для збору даних за допомогою компактних LiDAR-систем.

 

 

Є щось сказати про нові компанії, стартапи, які були присутні на виставці?

 

Стартап ViDoc виріс у окремий продукт, де за допомогою iPhone і GNSS-RTK-приймача можна як виконувати координування окремих точок на місцевості, використовуючи далекомір, так і робити локальну фотозйомку з подальшою обробкою в PIX4Dcapture та інших хмарних додатках.

 

 

Сьогодні все більше програмних продуктів по обробці 3D-даних переходять у хмарні засоби обчислень і використання штучного інтелекту. Наприклад, хмарні платформи Hexagon HxDR або Lassify AI.

 

Можливо, ви помітили зміни, які вплинуть на майбутнє області геодезії та точного позиціонування?

 

По виставці бачимо, що все змінюється у бік 3D-технологій. Але мене весь час не залишали питання: Хто може бути споживачем даних такого типу в нашій країні? Чи готові проектанти до таких даних, і самі виконавці до таких технологій?

Тим не менш, ринкові запити та технологічні можливості самі покажуть доцільність нових підходів. Головне — дивитися в майбутнє з оптимізмом.