fbpx

Китай завершив формування своєї системи супутникової навігації Beidou

Вранці 23 червня Китай успішно запустив у космос супутник системи Бейдоу-3, який став останнім в орбітальному угрупованні власної системи навігації КНР. З його виходом на робочу орбіту глобальна навігаційна система країни запрацює в повну потужність. Ця – знаменна подія в історії розвитку космонавтики Китаю, його науки і техніки. Нова система надасть істотну науково-технічну підтримку країнам усього світу і надасть нового імпульсу розвитку світової економіки.

Система Beidou буде перевершувати за кількістю супутників систему GPS, а також системи навігації ГЛОНАСС і Galileo. За оцінками експертів, її розгортання обійшлося Китаю в $ 10 млрд. Після завершення формування Beidou можна буде визначати з її допомогою розташування в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні з точністю до 10 см (для порівняння у GPS цей показник дорівнює 30 см).

Створення своєї навігаційної супутникової системи «Бейдоу» (BDS) зайняло у Китаю 26 років. Перший етап створення системи стартував в 1994 році. Згідно триетапної стратегії, система «Бейдоу» буде забезпечувати навігаційними послугами як користувачів Китаю, так і жителів Азіатсько-Тихоокеанського регіону, і інших країн. Планується, що вона стане четвертою найбільшою в світі глобальної навігаційної системою поряд з американською GPS, російської ГЛОНАСС і європейської Галілео, яка дозволить китайським клієнтам, в число яких увійдуть цивільні особи і військові структури, користуватися послугами власної навігаційної системи по всьому світу. Довгострокова стратегія розвитку системи передбачає створення глобальної мережі станцій для підвищення характеристик точності навігаційних послуг системи «Бейдоу».

Дослідники і розробники системи «Бейдоу» завжди прагнули до досягнення технологічної незалежності та локалізації створення системи та її основних компонентів, дотримуючись відкритої і всеосяжної концепції міжнародного науково-технічного співробітництва. Система «Бейдоу» розроблена за принципом сумісності із зарубіжними аналогами. Клієнти усього світу зможуть користуватися чотирма супутниками з кращими сигналами навігації спільно або незалежно один від одного. В даний час система «Бейдоу» встановила механізм співпраці з GPS, ГЛОНАСС і Галілео для сприяння взаємозв’язку та забезпечення послуг.

Згідно з даними китайських ЗМІ, в даний час більше 120 країн користується сервісами, що базуються на даних, отриманих за допомогою Beidou, включаючи відстеження руху суден в портах і боротьбу з наслідками стихійних лих.