fbpx

Про прогрес в технологіях GPS та геодезії за 20 років

Друзі, вже минуло 2 десятиліття 2000х і можна згадати про прогрес💡 в технологіях gps та геодезії, який торкнувся нас за ці 20 років.
🛰 RTN (RTK) мережі
Близько з 1999 року геодезисти почали використовувати RTK у вимірюваннях. Наразі це стає стандартним інструментом у арсеналі геодезиста, як приймач і тахеометр. Користування мережами базових станцій підвищило продуктивність, зменшило крадіжки та витрати на обладнання.
🎛 Пристрої для збору даних
На зміну польовим блокнотам та ручкам прийшли контролери, планшети та смартфони. Записані в них дані синхронізуються між полем та офісом за лічені секунди. Усі вони мають камери та покращені можливості підключення через Wi-Fi, Bluetooth і до мережі зв’язку.
💾 Просторові дані
Окрім використання БПЛА в моду поступово входять мобільні лазерні сканери. Відтепер виконати десятки сканувань невеликих площ та створити чудову хмару точок не є важким і витратним по часу, що робить такі технології доступними.
🛰 Системи позиціонування
📡 GPS
В сузір’ї налічується 30 штучних супутників, 10 супутників Block III планується ввести до кінця 2023 року або на початку 2024 року. Нові супутники матимуть розширену здатність сигналу (смуга L5) та забезпечуватимуть більшу точність.
📡 ГЛОНАСС
Наразі має 28 штучних супутників, які доступні з території України. Це дозволяє значно підвищити точність приймачів GNSS.
📡 “Галілео”
Відключення системи відбулось протягом семи днів у липні 2019 року. Загальна цілісність була відновлена, і планується вийти на повну експлуатаційну спроможність до кінця 2020 року
📡 BeiDou
Досяг 35 супутників. Багато виробників приймачів включають як стандартний прийом каналу для підвищення точності.
Список технологій не остаточний🙂 .