fbpx

Новий формат GNSS для ринків масового вжитку

У січні 2020 року компанія SAPCORDA, постачальник послуг GNSS, розробила новий формат точного позиціонування для ринків масового вжитку.
Існує багато форматів: RTK, RTN, PPP – але всі вони не є оптимальні для широкого кола користувачів (автономні\допоміжні системи навігації, безпілотні автомобілі…).
SPARTN, розшифровується як: Безпечне підвищення якості позиціонування для навігації в режимі реального часу.
Це високоточний, відкритий та вільний у використанні формат GNSS даних, який є результатом багаторічних досліджень, розробок та співпраці низки лідерів у галузі.
🔗 Детальніше: тут.
Але SPARTN та інші масові рішення не шукають однакового рівня точності з RTK або PPP. Такий формат буде використаний виробниками компонентів для інтеграції з іншими елементами, широкого призначення.
Такі досягнення роблять високу точність доступною для всіх.

Відомі успадковані диференціальні методи для високоточних GNSS, такі як RTK і NRTK (RTN), засновані на спостереженнях (уявлення простору спостережень або OSR). Зі спостережень базового приймача «коректори» (через відсутність кращого терміну для виду «одноразової суми» джерел помилок) передаються, наприклад, як RTCM3 і ін., Який ровер застосовує до своїх власних спостережень. Для цього потрібно близьке підставу або щільний RTN (зазвичай відстань 50-70 км між базами), а методи передачі для «коректорів» можуть бути дуже географічно прив’язані.

SPARTN включає в себе елементи уявлення простору станів (SSR): підхід, який лежить в основі багатьох реалізацій PPP. «Стану» джерел помилок (наприклад, годинник, орбіта, іоносферні умови і т. Д.) Упаковуються як «продукти», які можуть бути передані – і ефективні – в широких регіонах. У багатьох успадкованих реалізаціях PPP це може зажадати часу конвергенції і дати погані вертикальні результати. Але, як це зробили багато успішних комерційні служби PPP, використання даних з полуплотних мереж баз (наприклад, відстань від 100 до 200 км) значно скорочує час конвергенції і наближає результати до рівня, близького до результатів зйомки. Деякі системи вже обслуговують автономні ринки. Існує багато тисяч існуючих базових мереж, таких як RTN і наукові масиви, які можна використовувати для розробки даних SSR для подачі в режимі реального часу послуг з використанням таких форматів, як SPARTN.

Формат SPARTN поєднує в собі переваги SSR (State-Space репрезентація) з сучасними комунікаційними технологіями і охоплює всі вимоги постачальників послуг, системних інтеграторів і виробників приймачів GNSS, задіяних в передових рішеннях для додатків масового ринку. Формат підтримує модель широковещательного поширення, усуваючи вузькі місця в комунікації і дозволяючи надавати послуги позиціонування на континентальному рівні з необмеженим числом передплатників. SPARTN – це формат з високим ступенем стиснення, що забезпечує високу надійність для Інтернету та супутникового зв’язку L-діапазону в складних умовах. Формат підтримує використання сучасних наскрізних можливостей шифрування, цілісності і аутентифікації повідомлень.

Довідка:

Sapcorda Services GmbH – постачальник послуг GNSS, що спеціалізується на з’являються високоточних масових ринках GNSS. Компанія розробила свої технології і сервісні пропозиції для обслуговування великих автомобільних, промислових і споживчих ринків. Sapcorda була заснована як спільне підприємство в 2017 році компаніями Bosch, Geo ++, Mitsubishi Electric і u-blox. В даний час Sapcorda працює в Європі і США з офісами в Берліні, Ганновері і Скоттсдейл, штат Арізона.