fbpx

Основні тенденції в геопросторових технологіях у 2020 році

Більше, швидше, автоматизація: тенденції в геопросторових технологій в 2020 році

За словами директора з цифрових технологій підрозділу Hexagon Geosystems Джоша Вайса, стаття якого опублікована у виданні geo4construction, сьогодні наявні три основних тенденції в геопросторових технологіях – це великі набори даних, більш швидке цифрове впровадження та автономні підключені екосистеми.

Стати більше і краще

У відомій книзі по цій темі «Великі дані» Кеннета Кукьера і Віктора Майера-Шенбергер є факт, який не перестає дивувати. У кожної людини на Землі в даний час в 320 разів більше інформації, ніж у всій Олександрійській бібліотеці третього століття, відомої в свій час як вершина всіх людських знань. З огляду на те, що книга була вперше опублікована в 2013 році, це число, безумовно, зросло в геометричній прогресії.

Однак стрімке зростання обсягів даних привело до виникнення розриву між виробництвом і використанням. Людський мозок не пристосований до того, щоб справлятися з такою кількістю інформації, що спрямовується на нас щодня. Оскільки обсяги наборів даних постійно зростають, і щоб уникнути перевантаження даними ці дані повинні ставати більш інтелектуальними. Необхідно створити щит між людьми і даними, щоб захистити їх від переважної маси. Як ми формуємо цей щит? За допомогою таких технологій, як штучний інтелект (AI), периферійні обчислення і машинне навчання.

Саме тому в Hexagon змістили фокус свого бізнесу на збір, оцифровку і об’єднання даних в те, що в компанії називають інтелектуальною цифровою реальністю. У цій реальності дані доступні в цифровому вигляді, забезпечуючи безперешкодний доступ до інформації фізичного світу в цифровому світі; нескінченно підключені, отримуючи дані з декількох джерел одночасно; і автономно інтелектуальний, який використовує дані для прийняття рішень без сторонньої допомоги і стає згодом розумніші.

Оцифровка швидше і ефективніше

У 2020 році світ зіткнувся з безліччю проблем, особливо з глобальної пандемії, яка змусила більшість підприємств використовувати віддалену роботу і інтернет мережі. Всім довелося знайти нові способи об’єднатися, залишатися на зв’язку і працювати над оновленими цілями в цій «нової реальності». І, можливо, завдяки цим труднощам, ми стаємо свідками більш швидкого впровадження стратегій цифровізації для адаптації бізнес-моделей і подолання цих новопосталих проблем.

Про це свідчить цілий ряд підготовчих дій з боку компаній по всьому світу, коли ситуація викликала нову еру соціально дистанційованих операцій. Деякі просунулися далі в своєму шляху до цифровізації і, отже, були краще підготовлені для внесення швидких змін, необхідних для продовження бізнесу. Ті, хто цього не зробив, швидко пристосовуються, грунтуючись на витягнутих уроках.

Будь то винаходи, які змінюють галузь, наприклад, що поклали початок промислової революції, або всесвітня криза, який ми зараз переживаємо, потреба в швидких інноваціях для адаптації до цих змін завжди призводить до еволюції. Оскільки цифровизация продовжує рухати вперед бізнес і суспільство, ті, хто проявляє гнучкість і застосовує ці стратегії зараз або навіть раніше, стануть явними переможцями. Ті, хто продовжують чинити опір і чекають, що «все буде в нормі», лише ускладнюють собі неминучий результат.

У геопросторової індустрії цей результат включає більш широке і швидке використання рішень для захоплення реальності з метою створення “цифрових двійників” об’єктів для продовження роботи. Точна копія шахти, яка часто перебуває в сотнях, якщо не тисячі кілометрів, в надзвичайно віддаленій місцевості і з безліччю недоступних частин, таких як вертикальні шахти, дозволяє операторам працювати без затримок. У будівництві ми бачимо, що бригади все більше працюють з хмарами точок лазерного сканування для виконання перевірок в процесі будівництва, причому все це на відстані, коли фізичний доступ до об’єкта неможливий. Хмарні платформи, на яких вся інформація про проекти передається зацікавленим сторонам для всебічного розуміння, такі як Leica ConX , Також відіграють певну роль на шляху до цифровізації в цю нову еру бізнесу.

Наступна зупинка – автоматизація.

Ніколи ще необхідність в тривимірному цифровому двійнику в реальному часі для роботи з таким величезним обсягом даних була очевидна.

Автоматизація все більше і більше      

Коли ці величезні обсяги даних оцифровуються і можуть приймати самостійні рішення без втручання людини, ми досягаємо автоматизації. Цей стан самодостатньою технології, яка за допомогою алгоритмів вчиться на помилках, згодом стає розумнішою і доповнює інтелектуальну цифрову реальність. Автономність – це дані, що працюють в кращому, найбільш просунутому стані.

Автономні рішення виходять за рамки просто безпілотних автомобілів. ІІ, який є невід’ємною частиною цієї технології, дозволить машинам розуміти не тільки свої власні системи, а й зовнішні ситуації навколо них. Завдяки оптимізації транспортних засобів та автопарків ці автомобілі зможуть регулювати себе і автоматично знати, коли слід збільшувати або зменшувати швидкість, що призведе до плавного потоку руху, значно меншій кількості заторів і в цілому більш надійним транспортним можливостям. У міру того, як алгоритми і розширена аналітика продовжують споживати дані і самоосвічуватися, ми побачимо більш безпечні міста, чистіші джерела енергії, більш розумні будівлі і більш стійке майбутнє.

Автоматизація в геопросторових технологій приймає різні форми. Наприклад, програма контенту HxGN , найбільша бібліотека високоточних даних з повітря, пропонує регулярні аерофотознімки для отримання повторюваною інформації. Ці нормалізовані набори даних легко використовуються алгоритмами, які обробляють і навчають машинне навчання і штучний інтелект, що дозволяє цим технологіям виконувати автоматичні оновлення, такі як виявлення змін, швидше і з меншими витратами.