fbpx

У Німеччини з’явиться “цифровий 3D двійник”

У Німеччині створюють 3D-модель країни високої якості – такі плани Федерального агентства картографії та геодезії (BKG). Перший пілотний проект стартував у жовтні 2021 року у співпраці з підрозділом Hexagon Geosystems та містом Гамбургом. Геодезичний літак, оснащений датчиком Leica SPL100 LiDAR, піднявся у повітря, щоб повністю нанести на карту регіон Гамбурга у 3D форматі. Загальна площа зйомки пілотного проекту складе близько 8000 квадратних кілометрів.

Якщо пілотний проект буде успішним, проект буде продовжено у 2022 році. Ціль полягає в тому, щоб до 2024 року створити “цифрового близнюка” Німеччини з щільністю точок не менше 42 точок LiDAR на квадратний метр. BKG створить інтелектуальний цифровий світ для Німеччини та планує оновлювати загальнонаціональну 3D-модель кожні три роки.

Дані будуть містити всі відповідні об’єкти на поверхні Землі, включаючи залізничні колії, висотні будинки, світлофори та дерева. За інформацією компанії Hexagon, деталізація 3D-моделі дозволяють користувачам переглядати окремі рослини та оптимізувати управління міською рослинністю.

Для містобудівників та міських адміністрацій цифровий двійник є ідеальним інструментом для економічно ефективного розвитку інфраструктури. Це дозволяє краще планувати, приймати більш обґрунтовані рішення та спрощує залучення зацікавлених сторін. Моделювання дозволяє реалізовувати стійкіші проекти в галузі навколишнього середовища, суспільної безпеки та транспортних мереж.

Містобудівники та адміністратори також можуть візуалізувати зміни з часом та відображати можливості майбутнього розвитку. Наприклад, коли йдеться про зміну клімату, цифровий двійник є основою розробки альтернативних напрямів дій і сценаріїв. Наприклад, що станеться, якщо води Рейну вийдуть із берегів або на великих територіях відключиться електрика? За допомогою цифрового двійника можна моделювати різні сценарії для оцінки реальної дії до того, як відбудуться стихійні лиха. Відповідно до BKG, вплив та взаємозв’язок заходів візуалізуються, щоб усі зацікавлені сторони могли заздалегідь розпізнати та уникнути помилок планування. Таким чином, можуть бути розроблені оптимальні рішення, які зроблять життя в Німеччині безпечним та комфортним у довгостроковій перспективі.