fbpx

Як працює трасошукач?

Коли є необхідність проведення будь-яких нових комунікацій або нових інженерних мереж – стає необхідним перевірка місця розташування вже існуючих комунікацій, щоб при подальших роботах не пошкодити мережі під час розкопок.
Принцип роботи ми розглянемо на прикладі трасошукачів Leica c генератором.
Для таких робіт ми використовуємо 2 основні режими знаходження:
пасивне розташування – знаходимо електромагнітне поле, яке є в електромережі.
активне розташування – використовуємо генератор щоб пустити напругу в комунікації і зробити їх видимими.

 

1. Комунікації без напруги

2. Комунікації з напругою

Принцип в основі роботи

Коли протікаючий змінний струм переміщається разом з пристроєм, з ним зв’язується електромагнітне поле і забезпечує виявлення сигналу. Тепер використовуючи сам трасошукач, ми знаходимо потрібне нам магнітне поле, на підходячій частоті.

Режим індукції
Це найшвидший спосіб подати сигнал на комунікацію без фізичного підключення. При цьому всі металеві предмети, близькі до передавача сигналу будуть виявлені і ви почуєте певний звуковий сигнал.
Режим підключення
Це найнадійніший спосіб з використанням переносного генератору, який можна підключити безпосередньо до труби або кабелю. Електричне коло замикається заземленням.
Для виявлення таких комунікацій трасошукач використовує антени, побудовані з дроту, оберненого навколо феритових стрижнів. Антени використовуються для посилення слабких електромагнітних сигналів, що випромінюються мережами, які ми шукаємо.
Якщо у вас буде необхідність виконати роботи такого виду – ми завжди будемо раді допомогти, надавши в оренду трасошукач на будь-який термін і в будь-яку точку України.