Налаштування GNSS-приймача Topcon GRX1 для роботи в мережі System.NET в режимі RTK

 

I. Налаштування internet-з’єднання

II. Налаштування RTK

ІІІ. Налаштування систем координат

 IV. Запуск RTK

I. НАЛАШТУВАННЯ INTERNET-З’ЄДНАННЯ

RTK-поправки від мережі базових станцій System.NET передаються на приймач по Internet засобами GSM / GPRS зв’язку. З цього, для отримання поправок від мережі, необхідно заздалегідь налаштувати підключення до мережі Inernet. Змінити настройки Inernet-з’єднання так само необхідно при зміні SIM-карти, в разі використання іншого оператора з відмінною точкою доступу.

Налаштування Internet на GPS-пріемнікеTopcone GRX1 віполняется засобами встановленої на ньом операційної системи Windows Mobile.

Оскільки в приймальнику відсутній внутрішній GSM / GPRS-модем, підключенні відбувається через зовнішні пристрої, зокрема мобільний телефон що приєднується до приймача по Bluetooth.

  1. Для забезпечення функціонування пристроїв (телефону), необхідно перейти в головне меню Windows Mobile і вибрати «Bluetooth Manager». У вікні буде відображено всі доступні Bluetooth-підключення.

2. Що б підключити новий пристрій необхідно натиснути «Device» – «Next» і вибрати «Any Bluetooth device». Після чого буде виконаний пошук Усі доступних Bluetooth-пристроїв, з яких необхідно вибрати ваш і додати його в список зареєстрованих в контролері.

3. Коли зовнішній пристрій, підключений, можна налаштувати Internet-зв’язок. Доступ до налаштувань можна отримати натиснувши на іконку в верхній частині вікна, і вибравши «Settings»

або через «Головне меню» – «Settings» – «Connections» – «Connections»

4. У вікні «Connections» можна редагувати вже існуюче підключення до мережі Internet, або створити нове, для чого натиснути «Add a new modem connection».

5. У вікні «Make new connection» необхідно ввести довільне ім’я з’єднання і вибрати тип модему – Bluetooth.

6. Далі необхідно вибрати пристрій, через який буде здійснюватися підключення до Internet, і ввести номер дозвону. Стандартно, він може бути * 99 # або * 99 *** #.

7. Поля з доменом і паролем повинні залишитися незаповненими, а поле «User name» має збігатися з ім’ям Bluetooth-з’єднання, задається при створенні телефону. Поле може бути порожнім

8. Створене підключення залишається в пам’яті приймача. Тепер його можна використовувати для отримання RTK-поправок.

 

 IІ. НАЛАШТУВАННЯ RTK.

1. Налаштування RTK виконуються в програмному забезпеченні Topcon TopSURV. Для цього відкриваємо програму і створюємо новий проект, довільно задаючи назву.

 

Для роботи в RTK повинна бути створена окрема Конфігурація – перелік налаштувань, що зберігаються в пам’яті контролера.

У вікні «Налаштування зйомки» можна вибрати зі списку одну з існуючих конфігурацій проекту (якщо попередньо була створена), або створити нову, для чого натиснути на кнопку і вибрати «Додати».

3. При створенні створенні нової конфігурації необхідно задати довільне ім’я, тип зйомки і тип поправок. Для роботи в мережі System.NET необхідно встановити

Тип: Мережа RTK

Поправки: MAC

4. У вікні «Receiver Make» вибираємо виробника устаткування (за замовчуванням – Topcon). В налаштуваннях ровера необхідно встановити тип протоколу передачі поправок – «NTRIP». Інші параметри вводяться в залежності від використовуваного обладнання.

5. У вікні «Налаштування модему» необхідно вибрати підключення до модему через контролер. У вікні «Радіо ровера» тип мережі встановити «Existing Network Connection».

6. Далі слід ввести параметри сервера мережі, від якого приймач буде отримувати поправки. Необхідно ввести:

Adress: gnss.org.ua:ХХХХ (тут «ХХХХ» після двокрапки – номер порту. Вибір порту залежить від системи координат (дивіться настройки систем координат)).

Ім’я: довільно

Тип: Web

І натиснути «Add New»

 * Замість «XXXX» вказуйте потрібний порт.

  1. Доступ до сервера по протоколу NTRIP здійснюється по персональному логіну та паролю. Ці дані вводяться в відповідні поля у вікні «Login Info». Логін і пароль можна отримати, зареєструвавшись на сайті мережі http://www.gnss-net.org.ua/sbc/LoginPage.aspx.

 8. У вікнах «Налаштування: Modem Radio», «зйомка Параметри», «Поділ Параметри 1», «Додатково» установки залежать від типу виконуваних робіт і приймача і не впливають на роботу мережі.

Після натискання кнопки «Далі» конфігурація RTK-профілю буде збереження і готова до подальшого використання.

 

ІІІ. НАЛАШТУВАННЯ СИСТЕМИ КООРДИНАТ

Мережа перманентних базових станцій System.NET автоматично працює в системі координат УСК-2000. Для коректної роботи в цій системі координат, або використання інших плоских прямокутних систем (в тому числі локальних), необхідно виконати настройку, зокрема визначити параметри трансформації, проекції і еліпсоїда.

  1. Для цього необхідно у вікні системи координат, вибрати вже існуючу систему (якщо така була створена попередньо) або створити нову, натиснувши кнопку, а у вікні «Проекції» натиснути «Польз.» Також можна вибрати одну з проекцій, встановлених в програмному забезпеченні.

2. У меню «Польз. проекції »можна редагувати вже існуючі призначені для користувача проекції, або створити нову.

3. При створенні проекції необхідно ввести ім’я проекції, її тип (для систем СК63, СК42, УСК-2000 – Transverse Mercator), регіон і вибрати трансформацію. Далі необхідно ввести безпосередні параметри картографічної проекції

 

Система УСК-2000 має, в залежності від зони, такі параметри:

Ширина зони = 6⁰0`00 «

Осьової меридіан = 21⁰0`00 «(4 зона)

27⁰0`00 «(5 зона)

33⁰0`00 «(6 зона)

39⁰0`00 «(7 зона)

Початок широт = 0⁰0`00 «

Умовний X = 0.000м

УсловнийY = 4500000.000 м (4 зона)

 Y = 5500000.000 м (5 зона)

Y = 6500000.000 м (6 зона)

Y = 7500000.000 м (7 зона)

Масштаб на осьовому мерідіані M = 0

 Параметри трансформації ( «ИГД») можна вибрати зі списку вже створених, або створити нову трансформаційний модель. Для цього необхідно задати ім’я трансформації, вибрати (або створити) еліпсоїд і ввести 7 параметрів трансформації. Для роботи в УСК-2000 необхідно задати наступні значення параметрів:

Еліпсоіда Красовського:

Велика піввісь еліпсоїда а = 6378245,000 м

Зворотне стиснення 1 / f = 298.3

Параметри трансформація Бурса-Вольфа

Зсув dX = -24.000 м

Зсув dY = 121.000 м

Зсув dZ = 76.000 м

Поворот RX = 0.000 «

Поворот RX = 0.000 «

Поворот RX = 0.000 «

Масштаб M = 0.000

5. Створена система координат буде додана в загальний список до відповідного регіон (якщо його встановлено) і може надалі використовувати за замовчуванням.

6. Системи координат також завжди можна налаштувати через пункт головного меню «Проекти» – «Coord Sys»

 

IV. ЗАПУСК RTK

1. Запустити RTK можна у вікні «Connection» як послідовно дотримуючись Майстру настройки, так і через головне меню програми TopSURV.

Для запуску необхідно вибрати тип підключення, попередньо налаштований на роботу в мережі System.NET (див. П1) і натиснути «Підключити.».

2.

У новому вікні необхідно вибрати Bluetooth-пристрій, через який буде здійснюватися підключення до internet  і вести ім’я з’єднання (якщо встановлено).

3. Якщо всі налаштування виконані правильно, приймач підключиться до сервера і отримає список точок монтування.

UCS2000, і-MAX-UC S2000 використовуються для формування мережевих RTK-поправок, nearest-UC S2000 – при роботі від одиничної базової станції.

4. Після підключення до точки монтування та проведення ініціалізації можна переходити до виконання робіт.