Сервіс обробки даних

Послуга автоматичної обробки даних на сервері мережі (Computation service) – це рішення для тих, хто виконує GPS-вимірювання в режимі післясеансної обробки і не має можливості самостійно виконувати зрівняння даних. 

Сервіс дозволяє завантажувати дані як статичних, так і кінематичних вимірювань використовуючи web-інтерфейс і виконати їх автоматичне зрівнювання.

Зрівнювання виконується щодо перманентних базових станцій мережі посредствам встановленого на сервері програмного комплексу Leica GeoOffice (LGO).

Результатом обробки будуть координати точок в системі координат УСК-2000 із зазначенням точності результатів вимірювань.

Порядок використання сервісу обробки даних

1. Для використання сервісу необхідно зайти на web-інтерфейс програмного комплексу SpiderWEB і здійснити вхід, використовуючи власний логії та пароль. Адреса web-сайту – gnss.org.ua. Рекомендовані браузери – Mozilla Firefox, Google Chrome або Microsoft Internet Explorer.

2. У головному меню вибрати пункт «Обчислення координат» («Computation service»). У вікні «Обчислення координат» необхідно встановити параметри обробки і завантажити файли для зрівнювання.

  1. Установка параметрів здійснюється в наступній послідовності:

1) Вибрати базові станції, від яких буде проводитися зрівнювання. Станції можна вибрати зі списку, або зазначивши на карті. Якщо відзначено поле «Вибрати станції автоматично», то програма сама вибере станції, найкраще підходять для зрівнювання результатів вимірювань. Максимальна відстань від району робіт до найближчої базової станції не може перевищувати 80 км.

2) Вибрати режим обчислень: «Статика» або «Кінематика».

3) Завантажити RINEX-файл з даними GPS / GNSS-вимірів, зрівнювання якого необхідно провести. В обробку приймаються тільки файли спостережень (з розширенням *. * О). Файли в форматі MDB або в спеціальних форматах інших виробників розглядатись не будуть.

– При обробці статичних вимірювань, один файл спостережень повинен містити 1 спостережувану точку стояння. Система дозволяє завантажувати і зрівнювати до 3х файлів вимірювань однієї і тієї ж точки стояння. Загальний розмір файлів не може перевищувати 16 Мб.

При обробці проводитися тест базових ліній і їх зрівнювання. Параметри точності тесту можна задати вручну, або вибрати з 2х стандартних варіантів – 10mm + 3ppm або 20mm + 5ppm у відповідних полях вікна.

– Обробка кінематичних вимірювань підтримує завантаження тільки 1го файлу вимірювань, що містить всі точки, отримані в кінематичному режимі зйомки. Тест базових ліній в цьому випадку не проводиться.

Для старту автоматичних обчислень необхідно натиснути «Підтвердити»

4. Після закінчення обробки, автоматично згенерований звіт про результати зрівнювання буде відправлений на призначений для користувача e-mail. Результати обробки так само зберігаються на сервері і можуть бути переглянуті через пункт меню «Результати».

5. Звіт щодо вирівнювання статичних вимірювань містить результати тесту базових ліній, параметри векторів, статус рішення неоднозначності, геодезичні та локальні координати точки в УСК-2000, а так само помилки вимірювань.

Звіт щодо вирівнювання кінематичних вимірювань формується у вигляді таблиці з наступними колонками:

Дата час

ID точки (база)

ID точки (ровер)

Декартові координати (X, Y, Z)

Середнє відхилення X, Y, Z

Локальні координати в системі УСК-2000 (Схід, Північ, еліпсоідальная висота

Інструкція з використання RTK Converter тут: rtkconv інструкція

Інсталяційний файл RTK Converter можна завантажити тут: rtkconv.exe

 

 

 

Інші послуги для геодезії